Kamarin palkinnot

1975
Turun Nuorkauppakamarin Palkinto

Paras talousprojekti vuonna 1974

1982
Finnairin Palkinto

Osallistumis- aktiivisuudesta Eurooppa kokoukseen Rotterdamissa

1983
Säästöpankkipalkinto

Parhaasta yhteiskuntaan suuntautuneesta projektista Yritetään yhdessä

1990
Tampereen Nuorkauppakamarin Palkinto

Parhaasta koulutustoiminnasta vuonna 1989

1990
Mäntän Seudun Nuorkauppakamarin Palkinto

Parhaasta jäsenyhdistyksen ohjelmasta Nuorkauppakamaripäivänä vuonna 1989

1990
Keskusliiton Pronssinen Ansiomitali

Erinomaisesti hoidetusta aluekokousprojektista

1991
Pietarsaaren Seudun Nuorkauppakamarin Palkinto

Parhaiten hoidetusta tiedotustoiminnasta vuonna 1990

1991
Alue 4 Vuoden 1989 Tiedottajien Palkinto

Parhaasta alueen kamareiden yhteistyöprojektista vuonna 1990, yhdessä Keravan ja Tuusulan kamareiden kanssa

1996
Alue 4 Vuoden Koulutuskamarin Palkinto
1996-1999
Alue 4 Vuoden Yhteistyö Projekti

”Jokamiehen markkinat” Järvenpää, Kerava ja Tuusula.

1996-1999
Alue 4 Vuoden Yhteistyö Projekti

Jokamiehen markkinat Kerava, Tuusula ja Järvenpää

1998
Tuottava idea kunniamaininta

Pentisol Oy

1998
Suomen Paras Kamaritiedotus

Projektin suunnittelu ja läpivienti.

1999
SNKK vuoden paras projekti

Kunniamaininta Perhe messut 1998.

2004
Vuoden kansainvälisin nuorkauppakamari Suomessa
2004
Alue 4 Paras Yhteistyöprojekti

Jokamiehen markkinat Kerava, Tuusula ja Järvenpää

2004
Alue 4 Paras Jäsentoiminta
2005
Alue 4 Paras Yhteistyöprojekti

Yhdessä Keravan ja Tuusulan kamareiden kanssa

2005
Eniten Jäseniä

SNKK vaalikokouksessa Rovaniemellä

2007
Vuoden Repäisevä Teko

Tapaus tuntematon

2020
A Alue Paras Nuorkauppakamari

Kunniamaininta

Yksilöpalkinnot

1984
Keskusliiton palkinto

Tunnustuspalkintona aluejohtajan työstä Harri Kiviluote

2000
Alue 4 Vuoden Puheenjohtaja

Jokke Härmä

2001
Alue 4 Vuoden Puheenjohtaja

Sanna Turunen

2001
Alue 4 Vuoden Koejäsen

Isto Rusi

2005
Alue 4 Vuoden Puheenjohtaja

Sari Hämäläinen

2005
Alue 4 Paras tiedotustoiminta

Marianne Andersen

2005
Alue 4 Vuoden Koejäsen

Milla Niittymäki

2005
SNKK Paras pääteemavastaava

Milla Niittymäki

2006
Alue 4 Vuoden Koejäsen

Peter de Jong

2006
Alue 4 Vuoden Koejäsen

Peter de Jong

2016
A Alue Vuoden Teko -Hessun Sokeri

Anna-Maija Rissanen

2018
A Alue Paras Debatoija

Tomi Riipinen

2019
A Alue Alueen Timantti

Kunniamaininta Tomi Riipinen

2020
A Alue Paras Puheenjohtaja

Kunniamaininta Salla Niemelä

2020
A Alue Vuoden Teko -Hessun Sokeri

Viktor Andersson

fiSuomi